АРХІВ НОВИН
« Грудень 2015 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Офіційний сайт
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Головне управління в Донецькій області
Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.
Про Фонд
Структура
Головне управління
Керівництво
Апарат
Територіальні управління
Переміщені управління
Законодавство
Управління
Працівникам
Об’яви
Правові аспекти діяльності
Адмінпослуги
План роботи
Прийом громадян
Статистика
Тендери
Вакансії
Профспілка
Контакти
Новини
Пенсіонерам
Порядок призначення та перерахунку пенсій
Військовим пенсіонерам
За вислугу років
По інвалідності
У зв'язку з втратою годувальника
Обчислення пенсій
Виплата пенсії
Допомога
Порядок перерахунку пенсій
Цивільним пенсіонерам
За віком
По інвалідності
У зв'язку з втратою годувальника
За віком на пільгових умовах
За вислугу років
Пенсії за нормами спеціальних законів Україні
Наукові
Пенсії державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, журналістам, прокурорам
Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
За особливі заслуги
Способи виплати пенсій
Порядок виплати пенсій
В допомогу переселенцям
Законодавство
Роз’яснення
Довідкова інформація
Новини
Роботодавцям
Юридичним особам
Фізичним особам
З найманими робітниками
Адвокатам, нотариусам
Розрахункові рахунки для сплати ЄСВ
Відповідальність
Адміністративна
Карна
Фінансова
Все про перевірки
Звітність
Додаткові ставки
Робітнику
Права
Інформаційні кіоски
Свідоцтво
Доплата до мінімального розміру
Боржники
Соціальне страхування
Актуально
Пенсійна реформа
Про доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Про очищення влади
Анонси подій
Відгуки та пропозиції

Порядок виплати пенсій

Порядок виплати пенсіі при виїзді на ПМП

Нормативні документи:

У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом, починаючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

Необходні документи:

 1. Заява про отримання пенсії за шість місяців наперед          Зразок заповнення    Шаблон
 2. Закордонний паспорт з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон
 3. Талон про зняття з реєстрації за місцем постійного проживання в Україну

Перед виїздом на постійне місце проживання за кордон з заявою до органів Пенсійного фонду необхідно звернутися особисто пенсіонеру. Представництво за довіреністю нормами законодавства не передбачено.

Одержання допомоги на поховання

Згідно зі ст. 53  Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у випадку смерті пенсіонера особам, що здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті. 

Згідно зі ст. 61Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»  у випадку смерті пенсіонера, допомога на поховання виплачується в розмірі тримісячної пенсії, але не менш п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

 1. Заява про виплату допомоги на поховання         Зразок заповнення   Шаблон
 2. Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про смерть пенсіонера для отримання допомоги на поховання або довідка про смерть пенсіонера (оригінал). У разі реєстрації смерті компетентними органами іноземних держав, законодавством яких не передбачено видача довідок про смерть, надається свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований в консульській установі

Отримання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера

Сума пенсії, яка покладалася пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті. Непрацездатним членам сім'ї, зазначені суми виплачуються незалежно від спільного проживання з померлим пенсіонером. За виплатою недоотриманої суми пенсії померлого пенсіонера члени сім'ї повинні звернутися протягом шести місяців з дня смерті.

У разі відсутності членів сім'ї, які проживали разом з пенсіонером або в разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Необхідні документи:

 1. Заява про виплату недоотриманої пенсії померлого пенсіонера         Зразок заповнення   Шаблон
 2. Свідоцтво про смерть пенсіонера
 3. Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб)
 4. Паспорт або довідку уповноважених органів місцевого самоврядування або інший документ, що підтверджує спільне проживання з пенсіонером на день його смерті
 5. Документи, що засвідчують перебування на утриманні померлого пенсіонера (у випадку, коли непрацездатні члени сім'ї не проживали спільно з померлим пенсіонером)
 6. Свідоцтво про право на спадщину (у разі відсутності членів сім'ї, які проживали разом з пенсіонером або в разі не звернення ними за виплатою у встановлений термін)

За виплатою недоотриманої пенсії родичам померлого пенсіонера необхідно звертатися в управління Пенсійного фонду за місцем знаходження пенсійної справи. Оформлення виплати недоотриманої пенсії родичам померлого пенсіонера здійснюється після отримання відомостей з відділення поштового зв'язку про факт неотримання пенсії в місяці смерті пенсіонера.

 

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»

Виплата пенсій за довіреністю

Пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.

Із заявою про виплату пенсії за довіреністю, після закінчення річного терміну її дії пенсіонерові необхідно звернутися в органи Пенсійного фонду за місцем проживання.
Зразок заповнення    Шаблон

 

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»

Інструкція про виплату і доставку пенсій, соціальної допомоги національним оператором поштового зв'язку, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України від 28.04.2009 № 464/156, постановою Пенсійного фонду України від 28.04.2009 № 14-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.07.2009 № 592 / 16608

Обмеження у виплаті пенсії працюючим пенсіонерам

При призначенні пенсії непрацюючим пенсіонерам діють наступні умови:
- при наявності у непрацюючих інвалідів необхідного страхового стажу по їхньому вибору пенсія по інвалідності призначається у розмірі пенсії за віком. В період роботи пенсія по інвалідності виплачується в розмірах, визначених для пенсії по інвалідності;
- пенсія за вислугу років призначається у випадку звільнення з роботи, яка надає право на цей вид пенсії. У випадку зарахування після призначення пенсії на роботу, яка дає право на отримання пенсії за вислугу років, виплата пенсії припиняється і відновлюється з дня, наступного за днем звільнення з роботи;
- непрацюючим пенсіонерам, що мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї - на кожного непрацездатного члена  сім’ї призначається надбавка у розмірі 150,00грн.;
Крім того, відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” пенсія працюючих пенсіонерів індексується в розмірі, що з урахуванням оплати праці не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи.
У зв'язку з ненаданням пенсіонерами інформації про працевлаштування (яка є обов'язковою і про що пенсіонери надавали зобов'язання) виплата вищезгаданих пенсійних виплат здійснюється в порушення норм законодавства, що призводить до зайво виплачених коштів і які відповідно до ст.50 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” підлягають поверненню Пенсійному фонду. У випадках відмови пенсіонера повернути зайво отримані кошти добровільно, органи Пенсійного фонду утримують зайво виплачені суми пенсій на підставі своїх рішень, або в судовому порядку.

Щоб уникнути випадків переплат пенсій пенсіонери зобов'язані вчасно повідомляти про своє працевлаштування у відділи пенсійного забезпечення територіальних управлінь Пенсійного фонду України, у яких вони знаходяться на пенсійному обліку.
 

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування »

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1

Індексація грошових доходів населення